Nová tvář ve vedení výrobního závodu MANN+HUMMEL (CZ)

2021-09-16

V srpnu tohoto roku nastoupil na pozici ředitele našeho výrobního závodu v Nové Vsi na pozici ředitele pan Laurent Deon. Převzal tak pomyslné žezlo od Rostislava Khýra, který se v rámci koncernu MANN+HUMMEL přesunul na pozici zastřešující MANN+HUMMEL závody v Evropě. Využili jsme příležitosti a zeptali se pana Deona na několik otázek.

Dobrý den, pane Deone. Hned na první pohled zaujme Vaše jméno v kombinaci s Vaší skvělou češtinou. Můžeme se zeptat, odkud pocházíte a co Vás přivedlo do České republiky?

Pocházím z Francie, z oblasti blízko Reims („Champagne“). Hned po vysoké škole jsem měl příležitost přijet do České republiky nejprve na 3 týdny, potom jsem zůstal na 3 měsíce, z nichž pak byly 3 roky… až jsem zůstal nastálo.

Jak dlouho už v České republice žijete?

První můj pobyt v České republice začal v květnu roku 1993. Znovu jsem do ČR zavítal v letech 1995 - 1996 do Hradce Králové, kde jsem pracoval pro firmu Karosa. A od ledna roku 1998 žiji v České republice natrvalo až do dnešního dne. V uplynulých letech jsem tu pracoval pro firmy Valeo (Rakovník a Humpolec), Eberspächer spol. (Rakovník) a nakonec ve firmě Poclain Hydraulics (Brno).

Co Vás na MANN+HUMMEL zaujalo? Znal jste společnost z dřívějška?

Ano, znal jsem MANN+HUMMEL již dříve. Zaujala mě infrastruktura organizace, profesionalita týmu a zaměstnanců, které jsem měl možnost doposud poznat.

Máte už nějakou představu, na co se chcete v rámci výrobního závodu zaměřit?

Ještě je brzy, zatím vstřebávám informace, sleduji výsledky a situaci na trhu. Chci se ale zaměřit na oblasti, které vidím už nyní jako prioritní. Patří sem řešení výzev plynoucích z nedostatku materiálů a komponent na trhu, vybalancování tržeb a zákaznických objednávek s potřebami naší výroby. Je také třeba zvýšit naši efektivitu po nynějších poklesech ve výrobě a připravit závod na rok 2022. Dalším cílem je také zajištění úspěšného a hladkého dokončení probíhajícího přesunu výrobních linek a projektů z oblasti kapalinové filtrace ze sesterského závodu v Ludwigsburgu, v Německu, díky čemuž rozšíříme stávající portfolio výrobků v našem závodě v Nové Vsi.

Jaký máte názor na současnou situaci v oblasti automotive? V čem vidíte úskalí a naopak příležitosti pro naši výrobu?

Z dlouhodobého hlediska automobilový průmysl čelí ohromným změnám, pokud to nenazveme přímo revolucí. Z krátkodobého hlediska se musíme na výkyvy a nepředvídatelný vývoj na trhu připravit a být schopni flexibilně reagovat.

Co Vás v následujících měsících čeká?

Poznávat zaměstnance společnosti MANN+HUMMEL, lépe porozumět jejich rolím a potřebám. Porozumět tomu, jak celý závod funguje, jaké jsou zde rizikové faktory a jaké máme příležitosti.

Čemu se věnujete ve volném čase po odchodu z kanceláře? Máte nějaké koníčky?

Mým největším koníčkem je rodina. Mám 2 malé děti, takže když je přes týden nevidím, veškerý volný čas o víkendu věnuji právě jim a své rodině.

V letošním roce slaví MANN+HUMMEL 80 let výročí. Co byste společnosti popřál?

Společnosti MANN+HUMMEL přeji, aby se jí dařilo dosahovat stejných úspěchů do dalších 80 let.