Otevřeli jsme brány veřejnosti. MANN+HUMMEL Den 2019 za námi.

2019-06-06

V rámci letošního ročníku MANN+HUMMEL Dne jsme otevřeli v neděli 26. května 2019 brány naší společnosti a návštěvníci tak mohli nahlédnout do zákulisí výroby filtrační techniky. Program celého odpoledne se konal přímo v areálu v Nové Vsi na Třebíčsku a přilákal až na 2 000 návštěvníků z řad zaměstnanců i veřejnosti.

Oproti minulým ročníkům, kdy program probíhal na přilehlém parkovišti, se letos celá akce přesunula přímo do areálu společnosti do blízkosti výrobních a logistických hal.

Jako hlavní část programu byla pro zájemce připravena prohlídka výrobních prostor, jejíž hlavní trasa vedla napříč téměř všemi výrobními halami. Na trase byla připravena desítka stanovišť, u kterých zaměstnanci či zástupci vedení naší společnosti poskytovali zajímavé informace o výrobcích, procesech a projektech týkajících se dané výrobní haly. Přistavena byla také manipulační technika jako například nový typ „vláčku“ k přepravě komponentů na jednotlivé linky a různé typy vysokozdvižných vozíků. Zajímavou výjimku představovalo první stanoviště, které nabídlo návštěvníkům úžasnou výstavu modelů autíček Matchbox vášnivého sběratele z řad našich zaměstnanců MANN+HUMMEL, Michala Cakla. Jeho sbírka dohromady čítá na tři tisíce modelů, z nichž bylo v Nové Vsi k vidění téměř devět set.

Navzdory předpovědím provázelo celé odpoledne slunečné, téměř letní počasí, které vytvořilo skvělé podmínky pro venkovní program. Ten byl oficiálně zahájen po druhé hodině odpolední a skládal se nejen z hudebních vystoupení, ale také ze zábavných atrakcí a soutěží pro děti i dospělé. Na podiu se po vystoupení taneční skupiny Motus v průběhu dne vystřídalo na několik lokálních kapel, a to třebíčský rodák s kapelou Hlaváč a Co, blues-soulová kapela R&B Embolly či živelní Disconnexion s funky-popovými hity. Během odpoledne byla pro děti připravena speciální hra s názvem Stezka za poznáním budoucího já, v rámci které si mohly u označených stánků vyzkoušet různá povolání od záchranáře (poskytování první pomoci) až po tvořivého cukráře (zdobení muffinů upečených spolkem Vrátka). Zastoupení na akci měly také naše partnerské organizace z řad neziskovek. Kromě již zmíněných Vrátek byly na místě také zástupkyně sdružení Střed, které pro děti připravily překážkovou dráhu a další pohybové aktivity, Kavárna Pohodička organizace Domov bez zámku Náměšť nad Oslavou s výbornou kávou a palačinkami, či Barevný svět s tvořivými dílničkami. Své umění předvedli studenti Hotelové školy Třebíč při míchání drinků na paletovém baru MANN+HUMMEL Chillout zóny, jejíž zelený stan v tomto roce již bylo možné vidět hned na několika akcích v regionu. Žáci Střední průmyslové školy Třebíč představili práci uměleckého kovářství a pasířství, a také jimi vyrobené minibiky a vozy Kaipan. Ty doplnily návštěvníky obdivované závodní vozy Marka Rybníčka a týmu světoznámého závodu Dakar, Davida Křípala a Tomáše Ouředníčka. Již tradičně se objevili také hráči partnerského týmu amerického fotbalu Vysočina Gladiators, u kterých si děti mohly vyzkoušet si výstroj profesionálního hráče. Pro fanoušky české hokejové reprezentace jsme připravili také obrazovku, na které byl živě přenášen zápas o třetí místo na mistrovství světa.

Letošní ročník je za námi - doufáme, že jste si ho užili s námi!